Masa Bağlantılı ​
Ekartör ve Fiksatörler

Bahadır Tıbbi Aletler; cerrahi operasyonlara yönelik ekarte ve asiste edici birçok masa bağlantı sistemi sunmaktadır. Beyin cerrahi operasyonları için geliştirilen Halo ve çivili başlık sistemlerinin yanısıra; karaciğer ve böbrek transplantasyonu, genel cerrahi, kardiyovasküler cerrahi, spinal cerrahi, kolon-rektal cerrahi ve diğer tüm branşlara yönelik yardımcı ekartör setleri üretmektedir.

KAFA SABİTLEME SİSTEMLERİ

ASC Kafa Sabitleme Sistemleri

Özel sınıf sert aluminyum materyal sayesinde yüksek kuvvetlere karşı dirençlidir. Sistem, operasyon verimini artırmak için maksimum stabilite odaklı tasarlanmıştır. Yeni geliştirilen yaylı baskı vidaları sayesinde kafatasına uygulanan basıncın kuvveti tespit edilerek, yetişkin ve pediatrik uygulamalara özel olarak daha hassas operasyon imkanı sunmaktadır.

Yaylı Baskı Vidaları ile
Daha Hassas Operasyonlar

Yaylı baskı vidaları, kafatasının sabitlenmesi esnasında optimum sıkıştırma sağlanabilmesi ve çivilerin daha az penetrasyonu için tasarlanmıştır. Yaylı baskı vidaları, kafatasına uygulanan basıncın, 9 kg (20 lb) ile 27 kg (60 lb) arasında ayarlanabilmesine olanak verir.

Farklı operasyon tiplerine
uygun materyal seçenekleri

Çiviler, paslanmaz çelik, titanyum ve aluminyum olmak üzere üç farklı materyalden üretilir. Hepsi steril edilebilir, uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Yetişkin ve pediatrik uygulamalar için 4 adet olmak üzere toplam 8 adet olarak kafa sabitleme sistemi içerisinde sunulmaktadır.

pins
Radiolucent Headrest System

XSC Radiolucent
Kafa Sabitleme Sistemleri

XSC Radyolusent Kafa Sabitleme Sistemleri, POM (termo-plastik) materyalden üretilmiştir. CT, DSA ve X-ray görüntüleme sistemlerine karşı maksimum geçirgenlik sağlamaktadır. 

CT, DSA ve X-ray görüntüleme sistemlerine karşı maksimum geçirgenlik

XSC Radyolusent Kafa Sabitleme Sistemleri, Polioksimetilen (POM), materyalden üretilmektedir.

Genellikle Acetal olarak adlandırılan POM, en sert ana mühendislik plastiklerinden biridir ve sürtünme katsayıları düşüktür. Darbeye dayanıklı olup yorulma ve çekme dayanımları üst düzeydedir. Kimyasal solventlerin çoğuna dirençli olup otoklav makinelerinde de steril edilme özelliğine sahiptir.

RDL PPSU
multi purpose torque2

Çok Amaçlı
Kafa Sabitleme Sistemleri

Çok Amaçlı Kafa Sabitleme Sistemleri, invazif ve invazif olmayan prosedürler için tasarlanmıştır. Farklı tip ve ölçülerdeki ped tipleriyle hastaya istenilen pozisyonda müdahale imkanı tanır.

Bileşenler

Kafa Sabitleyici

Kafa Destek Adaptörü

Çivi Tutucular

Jel Pozisyonlama Pedleri

Masa Bağlantı Ayakları

beyin ekartör SİSTEMLERİ

Beyin cerrahisinde 360 derece kesintisiz ekartasyon.

Halo Ekartör Sistemleri, doğrudan ameliyat masası raylarına veya kafa sabitleme sistemleri üzerine entegre edilerek kullanılabilmektedir. Ekartör kolları halo halkası üzerine konumlandırılarak 360 derecelik bir pozisyonlama imkanı sağlar. Operasyonda asistan sayısını azaltarak iş yükünü hafifletir.

Leyla Ekartör Kolları

Leyla ekartör kolları, halo halkasına veya doğrudan kafa sabitleme sisteminin yan kol rayına monte edilerek kullanılabilmektedir. Gerdirme vidası ile bükülebilir kolun esnekliği ve sertliği ayarlanabilir. Bağlantı noktasından, kendi ekseni etrafında 360 derece dönebilen bir platforma sahiptir. Soketli sisteme sahip olan ekartör ucu, beyin bleydlerinin sökülüp takılabilmesi açısından kolaylık sağlar.

Alternatif Kullanım

Halo Ekartörü doğrudan ameliyat masasına bağlama sistemi

 
halo masa baglanti

Broşürü İndirin

genel EKARTÖR SİSTEMLERİ

Universal Ekartör Sistemi

 Tüm açık cerrahi operasyonları için, ekartasyonu asistansız gerçekleştirme imkanı sunar. Pozisyonlandırma ve kilitleme mekanizmaları ile esneklik sağlar ve çalışma ergonomisini artırır. 

Bileşenler

Kilitleme Mekanizmaları

Tutucu Kol ve Bladeler

Anabarlar

Broşürü İndirin

Detaylı bilgi ve farklı masa bağlantılı ekartör sistemleri için indirme sayfamızı ziyaret ediniz.